04.08.2015

„Kup na Ceneo” jednym kliknięciem

Zakupy w kilku sklepach internetowych w ciągu zaledwie 10 sekund? Od dzisiaj to możliwe. Ceneo.pl, jako pierwsza polska porównywarka, pozwalana na dokonanie zakupów w kilku miejscach jednocześnie tylko jednym kliknięciem. Usługa dostępna jest także w mobilnych wersjach serwisu: na stronie lekkiej i w aplikacjach mobilnych.

Od kilku lat systematycznie wzrasta w Polsce liczba osób, dla których zakupy przed ekranem komputera czy telefonu to codzienność. Z badania TNS Polska dla serwisu Ceneo.pl wynika, że co czwarty Polak korzysta z oferty sklepów online bardzo często, bo kilka razy w miesiącu. Dla większości konsumentów największą zaletą zakupów online jest niska cena, dlatego zazwyczaj nie ograniczają się do oferty tylko jednego sklepu. Przy większych zakupach takie przechodzenie ze strony jednego sklepu do drugiego jest czasochłonne, podobnie jak samo zawieranie transakcji: od rejestracji, po podanie danych do wysyłki czy dokonanie przelewu. Z myślą o takich osobach już trzy lata temu Ceneo.pl jako pierwsza polska porówynwarka wprowadziła funkcję „Kup na Ceneo”, dzięki której użytkownicy mogą dokonywać zakupów bezpośrednio na stronie serwisu. A teraz dzięki nowej usłudze można to robić jeszcze szybciej i sprawniej – jednym kliknięciem.

Od dzisiaj cały proces zakupowy mieści się zaledwie na jednej stronie. Dokonując zakupów w kilku sklepach użytkownik wybiera formę płatności, sposób dostawy z każdego sklepu oraz dane do wysyłki. Całość zakupów potwierdza tylko jednym kliknięciem – mówi Dariusz Grabowski z Ceneo.pl. – Zakupy dokonane w ten sposób są bezpieczne – każda transakcja objęta jest Programem Ochrony Kupujących (POK), a do współpracy zapraszane są sklepy, które mają bardzo dobre oceny od kupujących w ramach systemu „Zaufane Opinie” – dodaje.

Nowa usługa to także duże ułatwienie dla coraz większej rzeszy osób kupujących mobilnie. Z serwisu Ceneo.pl miesięcznie korzysta ponad 5 milionów użytkowników (Megapanel PBI/Gemius – kwiecień 2014), z czego co dziesiąta osoba za pomocą urządzenia mobilnego. Choć m-commerce rośnie w siłę, to stronę mobilną póki co posiada co piąty sklep (wg. raportu serwisu mGenerator.pl).

W sytuacji, kiedy wiele sklepów nie wdrożyło jeszcze rozwiązań mobilnych, transakcje dokonane na stronie mCeneo czy poprzez aplikacje mobilne, stanowią dla nich dodatkowe źródło dochodu. Jednocześnie osoby kupujące mobilnie nie muszą szukać alternatywy dla sklepu, którego ofertę już wybrały, tylko dlatego że nie funkcjonuje jeszcze w sferze mobile – mówi Dariusz Grabowski.

Z funkcji „Kup na Ceneo” może korzystać każdy posiadacz urządzenia przenośnego wyposażonego w system operacyjny iOS, Widnows Phone Android. Aplikacja jest darmowa, można ją pobrać z App Store, Google Play i Windows Phone Marketplace.

12