04.08.2015

Z Ceneo ZOObaczysz więcej!

Dzięki Ceneo.pl wrocławskie zoo jako pierwsze w Polsce zyskało profesjonalne lunety umożliwiające obserwację egzotycznych zwierząt z bliska. Korzystanie z urządzeń jest bezpłatne dla zwiedzających.

Lunety stanęły w połowie kwietnia br. przy wybiegach lemurów, małp sajmiri i gibonów, żyraf oraz kotików. To jedne z najpopularniejszych zwierząt, szczególnie lubiane przez dzieci. Do tej pory ciężko było jednak dostrzec wszystkie szczegóły wyglądu czy śledzić ich zachowanie.

 – Staramy się, by wybiegi dla naszych zwierząt odzwierciedlały ich naturalne siedliska występowania i dostosowane były do potrzeb danego gatunku, dlatego czasem trudno jest wypatrzyć małpy żerujące wśród gałęzi drzew czy dokładnie przyjrzeć się żyrafom lub zebrom, które akurat wypoczywają w innej części swojego obszernego wybiegu – mówidyrektor wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak – Cieszymy się, że dzięki lunetom przekazanym przez Ceneo.pl możemy jeszcze lepiej zaprezentować naszych podopiecznych i popularyzować wiedzę o zwierzętach. Sprzęt przyda się szczególnie teraz, wiosną i latem, gdy przy pięknej pogodzie nasi goście łączą odwiedziny w zoo z długimi spacerami i rośnie zainteresowanie zwierzętami przebywającymi na wolnym powietrzu – podkreśla dyrektor.

 

Ceneo.pl jest największą polską porównywarką cen. Powstało 10 lat temu we Wrocławiu i od zawsze jest związane z tym miastem.

 – Montaż lunet we wrocławskim ZOO jest wyjątkowym działaniem promocyjnym – mówi Jakub Walczak, kierownik marketingu Ceneo.pl – Promują oczywiście nasz serwis i jego funkcje, ale są też po prostu użyteczne, przynoszą realną korzyść dla Wrocławia, jego mieszkańców i odwiedzających miasto turystów – podkreśla.

Korzystanie z lunet jest całkowicie bezpłatne – aby je uruchomić nie trzeba wrzucać monet czy specjalnych żetonów. Wystarczy chwycić za rączki, ustawić teleskop i podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku.


Logo Zoo Wrocław

 

 

 

ZOO Wrocław to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, który obchodzi w tym roku swoją 150. rocznicę powstania. Może pochwalić się najbogatszą kolekcją zwierząt, a wśród nich gatunkami nie występującymi nigdzie indziej w naszym kraju – okapi, manaty. Z łatwością łączy tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest unikatowy na skalę europejską obiekt – Afrykarium. Wrocławskie zoo to nie tylko miejsce spędzania wolnego czasu wśród dzikiej przyrody, ale również edukacja ekologiczna i projekty ochroniarskie poświęcone zagrożonym gatunkom zwierząt.