06.05.2019

Ruszył sezon komunijny! Sprawdzamy najpopularniejsze prezenty.

Wraz z majówką w całej Polsce rozpoczął się sezon uroczystości komunijnych. Polacy w tym roku wydadzą na prezenty średnio o kilkadziesiąt złotych więcej niż przed rokiem.
W przypadku sklepów internetowych ta kwota to średnio ponad 550 złotych – wynika z najnowszej analizy serwisu Ceneo.pl. E-sklepy na brak pracy nie narzekają, bo w porównaniu do ubiegłego roku zainteresowanie prezentami komunijnym w sieci wzrosło o blisko 30%.

Za sprzedawcami i producentami już pierwsza fala zamówień prezentów komunijnych. Poszukiwania upominków rozpoczęły się w połowie kwietnia. Kolejna zwiększona liczba zamówień spodziewana jest po majowym weekendzie. Wpływ na to mają m.in. późniejsze tegoroczne święta wielkanocne. Serwis Ceneo.pl postanowił sprawdzić, które kategorie w tym roku są najpopularniejsze wśród klientów szukających prezentów komunijnych. Na czele bez zmian. Lider w tym zestawieniu jest niezmienny od lat – to kategoria z rowerami. Tuż za nią znalazły się produkty z takich kategorii jak deskorolki oraz dewocjonalia. Na kolejnych miejscach wylądowały takie kategorie jak: zegarki, hulajnogi, aparaty fotograficzne, smartwatche, konsole do gier. Ranking najpopularniejszych prezentów zamykają przedmioty z takich kategorii jak słuchawki, drony, klocki. – wymienia Tomasz Jankowski PR Manager Ceneo.pl.

Prezenty komunijne chętniej kupujemy w sieci

Wiele osób szukając prezentu, stawia też na wygodę i bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu. W porównaniu do ubiegłego roku zainteresowanie upominkami komunijnymi w sklepach internetowych wzrosło o ponad 28%  – wynika z danych Ceneo.pl. To przede wszystkim zasługa coraz bogatszej oferty produktów, krótszego czasu wysyłki i najważniejsze – bardzo nowoczesnego i prostego procesu zakupowego. Wystarczy kilka kliknięć w smartfonie, aby zamówić produkt. – podkreśla Jankowski.

Serwis przypomina, by w trakcie robienia zakupów zatroszczyć się również o ich bezpieczeństwo, korzystając m.in. z programów ochronnych. W przypadku serwisu Ceneo.pl zamawiając produkt poprzez darmową opcję KUP TERAZ, kupujący zyskuje ochronę transakcji nawet do 10 tys. złotych.

Tagi: , , ,