RODO - jak Ceneo.pl wypełnia obowiązki administratorów danych osobowych

Autor: Adam Szymanski

Ceneo.pl realizując zobowiązania, które wynikają z RODO wyjaśnia jakie masz prawa w zakresie przetwarzania danych osobowych. Z tego artykułu dowiesz się też jak możesz z nich skorzystać.

Prawo do informacji

Prawo dostępu

Prawo do usunięcia danych

Prawo do ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania

Prawo do przenoszenia danych

Prawo do sprzeciwu odnośnie profilowania danych

Prawo do informacji

W sposób przejrzysty, przy użyciu prostego i zwięzłego języka poinformujemy Cię o tym:

 • w jakich celach przetwarzamy Twoje dane i jaką mamy do tego podstawę prawną
 • jaki długo będziemy przetwarzać Twoje dane
 • jak będziemy profilować Twoje dane oraz o tym, że możesz się temu sprzeciwić
 • jakie inne prawa Ci przysługują, czyli prawo dostępu do danych i otrzymania ich kopii, prawo do sprostowania, usunięcia danych, prawo do sprzeciwu, możliwości cofnięcia zgody w dowolnym momencie, prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Każdy użytkownik Ceneo.pl do 25 maja 2018 roku dostał informację mailową na temat zasad przetwarzania danych i swoich praw w tym zakresie. Ponadto zawsze znajdziesz te informacje w naszej Polityce ochrony prywatności.

  Prawo dostępu

  Masz prawo do uzyskania dostępu do Twoich danych, które przetwarzamy. W każdej chwili możesz pobrać kopię danych. Możesz to zrobić przez bezpośredni kontakt z nami wysyłając wiadomość na adres e-mail privacy@ceneo.pl. Jeśli zdecydujesz się do nas napisać, dla celów bezpieczeństwa przejdziesz weryfikację i jeśli zakończy się ona pozytywnie, prześlemy Ci kopię Twoich danych, zachowując właściwe środki bezpieczeństwa.

  Prawo do usunięcia danych

  Prawo do usunięcia danych, zwane inaczej prawem do “bycia zapomnianym”, obowiązuje od 1997 roku i jest ono obecnie stosowane. Tak jak dotychczas, masz prawo zażądać od nas usunięcia Twoich danych. Zrobimy to gdy rozwiążesz z nami umowę (usuniesz konto) oraz nie będzie innej podstawy prawnej, np. wynikającej z prawa finansowego, która będzie nakładała na nas obowiązek dalszego przetwarzania Twoich danych. Jeżeli po żądaniu usunięcia danych okaże się, że jesteśmy zobowiązani prawnie, aby dalej przetwarzać Twoje dane, poinformujemy Cię o tym. Dowiedz się więcej.

  Prawo do ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania

  Na Twoją prośbę ograniczymy przetwarzanie danych tylko do ich przechowywania. Przestaniemy wtedy wykonywać inne czynności składające się na przetwarzanie danych, np. ich udostępnianie. Dotyczy to sytuacji gdy na przykład ktoś nieprawnie wykorzystał Twoje dane do rejestracji konta w Ceneo.pl, a Ty będziesz ich potrzebować, aby wyjaśnić tę sytuację (w tym przypadku w kontaktach z organami ścigania). W przypadku takiej potrzeby, napisz do nas na adres e-mail: privacy@ceneo.pl.

  Prawo do przenoszenia danych

  Na Twoją prośbę w ciągu miesiąca otrzymasz od nas plik z danymi w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie json. W ramach tego prawa możesz też wskazać podmiot, któremu mamy przesłać Twoje dane. Zanim się zdecydujesz je przekazać, upewnij się, kto je dostanie.

  Jeśli chcesz pobrać swoje dane z Ceneo.pl, możesz to zrobić bezpośredni kontakt z nami na adres e-mail: privacy@ceneo.pl. Jeśli zdecydujesz się do nas napisać, dla celów bezpieczeństwa przejdziesz weryfikację i jeśli zakończy się ona pozytywnie, prześlemy Ci kopię Twoich danych, zachowując adekwatne środki bezpieczeństwa.

  Prawo do sprzeciwu odnośnie profilowania danych

  W zakładce Ustawienia znajdziesz opcję wyrażenia sprzeciwu odnośnie profilowania (zwykłego), poprzez jego włączenie lub wyłączenie oraz na zaprzestanie działań marketingowych wynikających z profilowania. Zanim jednak wyrazisz sprzeciw, pamiętaj, że dzięki profilowaniu lepiej dopasujemy wyniki wyszukiwania i reklamy do Twoich preferencji. Dzięki temu skrócisz czas wyszukiwania interesujących Cię produktów, a wyświetlane przez nas reklamy będą bardziej dopasowane do Twoich preferencji.

  Ważne: po skorzystaniu z prawa sprzeciwu wyloguj się z konta Ceneo.pl na wszystkich urządzeniach i wyczyść pliki cookies. W niektórych przypadkach proces może potrwać do 48 godzin.

  Jak cofnąć zgodę na otrzymywania wiadomości marketingowych? Zgodę na otrzymywanie wiadomości marketingowych możesz cofnąć już teraz w zakładce Ustawienia.