Bezpieczne
zakupy
z CENEO.pl

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!

Każdego dnia za pośrednictwem Ceneo dochodzi do setek tysięcy transakcji. Jest to możliwe dzięki wykwalifikowanemu zespołowi specjalistów, którzy kreują nowe standardy bezpieczeństwa, abyś podczas zakupów mógł czuć się bezpiecznie i komfortowo.
pics

Weryfikacja sklepów

Każdy sklep, który dołącza do Ceneo, musi przejść proces weryfikacji. Nasz Dział Bezpieczeństwa dokładnie sprawdza witrynę sklepu, jego asortyment oraz cały proces zakupowy. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji. Posiadamy również automatyczne mechanizmy, które typują potencjalne zagrożenia i nieuczciwych sprzedawców.


Opinie i oceny

Na Ceneo znajdziesz wyłącznie wiarygodne opinie wszystkich klientów. Nie pozwalamy na sztuczne ich dopisywanie, oraz bezpodstawne usuwanie przez sklepy! Zależy nam na wiarygodności, więc oceny i opinie o sklepie, produkcie oraz dostawcy, udostępniane na Ceneo, są przez nas stale monitorowane. Monitoring oparty jest na automatycznych algorytmach oraz weryfikacji manualnej.
pics
pics

Aktywny monitoring

Stale monitorujemy sytuację na rynku aby być na bieżąco z nowymi metodami oszustw. Zapobiegamy aktywności nieuczciwych sprzedawców. Monitorujemy sieć i korzystamy z najlepszych narzędzi, aby zagwarantować naszym użytkownikom najwyższy standard bezpiecznych zakupów. Jesteśmy w stałym kontakcie z ekspertami z dziedziny cyberbezpieczeństwa oraz bierzemy udział w konferencjach i szkoleniach z zakresu walki z cyberprzestępczością.


Kontrola jakości

Monitorujemy jakość sprzedaży oraz wiarygodność sklepów w naszym serwisie, wykorzystując zaawansowane algorytmy. Każde zgłoszenie dotyczące podejrzenia naruszenia naszych standardów lub niskiej wiarygodności oferty, jest natychmiastowo sprawdzane przez wykwalifikowany zespół.
pics
pics

Współpraca z Policją

Wpieramy Policję w walce z oszustami internetowymi. Dzięki temu, w przypadku naruszeń prawa jesteśmy w stanie reagować natychmiastowo. Jeśli do nadużycia doszło za pośrednictwem naszego serwisu należy podać Ceneo jako firmę, która może udostępnić dane Organom Ścigania w związku z prowadzonym postepowaniem.


POK

Nasz Program Ochrony Kupujących powstał z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Program Ochrony Kupujących w usłudze Kup Teraz zabezpiecza wpłatę za zamówienie lub umożliwia rekompensatę do 10 000 zł w przypadku braku realizacji umowy przez sklep. Program dotyczy zamówień opłaconych szybką płatnością, kartą płatniczą, PayPo lub ratami. Dzięki programowi klienci nie są narażeni na straty finansowe.
pics

Podstawowe zasady bezpiecznych zakupów

Robiąc zakupy na Ceneo możesz czuć się bezpiecznie Dział Bezpieczeństwa monitoruje wszystkie firmy. Jeśli sklep ma aktywną ofertę, oznacza to, że sprawdziliśmy go za Ciebie. W przypadku, kiedy decydujesz się na zakupy po za naszym serwisem kieruj się podstawowymi zasadami bezpiecznych zakupów w sieci.