O nas

Kilka słów o Ceneo

Jesteśmy leaderem branży e-commerce w Polsce, ale Ceneo to przede wszystkim ludzie. Dostarczamy najbardziej atrakcyjne oferty ze sklepów internetowych, zapewniając najniższe ceny produktów, gwarantując bezpieczne zakupy. Wyznaczamy nowe standardy e-commerce, poprzez ciągły i dynamiczny rozwój serwisu. Naszą misję skutecznie realizujemy od 18 lat, umożliwiając internautom podjęcie najlepszych decyzji zakupowych.

Ceneo Lokalnie
Wyroznij sie

Najważniejszy
jest klient

Elastyczna

Budowanie
zaufania

Łatwość zarządzania

Bezpieczne
zakupy

Działamy dla Was od 2005 roku, kiedy polski rynek ecommerce dopiero stawiał pierwsze kroki. Przez ten czas zdobyliśmy ogromne doświadczenie i staliśmy się liderami branży, zyskując to co najważniejsze – zaufanie użytkowników i partnerów biznesowych.

Na początku naszej historii umożliwialiśmy użytkownikom porównywanie cen z zaledwie 8 sklepów w ramach 4 kategorii, by już po dwóch latach liczbę tę zwiększyć do ponad 1 000 sklepów. Tak zaczął się dynamiczny rozwój do pozycji największej porównywarki cen w Polsce, a później w całej Europie.

Umacnianie naszych najcenniejszych wartości, jakimi są: zaufanie, wiarygodność i bezpieczeństwo zakupów w sieci, doprowadziło w 2009 roku do powstania Programu Zaufane Opinie. Za jego pomocą umożliwiamy użytkownikom podzielenie się wiarygodną opinią nie tylko na temat sklepu, ale też produktu i dostawcy. Dziś Program Zaufane Opinie jest największą bazą opinii w Polsce.

W 2011 roku, chcąc zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę zakupów, wprowadziliśmy usługę Kup Teraz. Dzięki niej użytkownicy mogą z łatwością kupować bezpośrednio na Ceneo, bez konieczności przechodzenia na stronę sklepu. Kup Teraz to również zakupy w wielu sklepach, w ramach jednego koszyka i jednej płatności.

Zwieńczeniem naszych sukcesów był rekordowy debiut na warszawskiej giełdzie naszej Grupy Allegro.eu. Pobiliśmy w ten sposób nie tylko rekord z 2020, ale również wszystkich debiutów w historii. Ceneo.pl sp. z o.o. i Allegro.pl sp. z o.o. należą do jednej grupy kapitałowej.

KARIERA

Tworzymy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania. Naszą pracę łączą wspólne cele - codziennie ułatwiamy milionom użytkowników znalezienie produktów i trakcyjnych ofert sklepowych. Poznaj nasze wartości w praktyce i wybierz swoją karierę w Ceneo. Więcej...

BIZNES

Sprzedaż online zacznij od Ceneo, bez abonamentu i zobowiązań, z najniższą prowizją. Rozwiń biznes docierając do milionów potencjalnych klientów każdego miesiąca. Wybierz dogodny dla Ciebie model współpracy i zarabiaj więcej. Więcej...

PROGRAM PARTNERSKI

Program Partnerski to forma współpracy pomiędzy Ceneo.pl, a twórcami internetowymi. Opiera się ona na relacjach partnerskich, a dołączenie jest całkowicie bezpłatne. Uczestnictwo w Programie to prosty i bezpieczny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Więcej...

Informacja dla Aktu o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act)

Zgodnie z Aktem o Usługach Cyfrowych (AUC) dostawcy usług pośrednich, w tym platformy internetowe, są zobowiązani do spełnienia szeregu obowiązków w zakresie przejrzystości i sprawozdawczości. Po wejściu w życie przepisów AUC wszystkie zainteresowane strony, w tym organy publiczne i nasi klienci, będą mogli znaleźć odpowiednie informacje na tej stronie. Większość przepisów AUC będzie obowiązywać od 17 lutego 2024 roku. Dodatkowo, do 17 lutego 2023 r. dostawcy usług pośrednich są zobowiązani do opublikowania liczby aktywnych odbiorców usług każdej prowadzonej przez nich platformy internetowej lub wyszukiwarki internetowej. Ma to na celu wsparcie organów publicznych w identyfikacji bardzo dużych platform internetowych (tzw. VLOP).

Dla Ceneo liczba aktywnych odbiorców usługi wynosi 28 mln (data ostatniej aktualizacji: 02.2024).

Liczba ta jest publikowana wyłącznie na potrzeby Aktu o Usługach Cyfrowych i opiera się na metodyce zawartej w tym akcie. Została ona obliczona na podstawie wiodącej metryki rynkowej dostarczanej przez Google Analytics oraz uwzględnia liczbę aktywnych odbiorców usług z innych krajów UE oszacowaną przez Ceneo.
W razie pytań prosimy o kontakt: dsa_authority@ceneo.pl

W celu umożliwienia bezpośredniej komunikacji elektronicznej z organami państw członkowskich, Komisją i Radą Usług Cyfrowych, wyznaczony został punkt kontaktowy, o którym mowa w art. 11 i 12 AUC, pod adresem: dsa_authority@ceneo.pl. Komunikacja prowadzona jest w języku polskim.