Jak kupować
bezpiecznie
w internecie?

Podstawowe zasady bezpiecznych zakupów

Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby kupić dowolny przedmiot za pośrednictwem internetu. Dzięki wygodzie, ta forma zakupów zyskuje coraz większą popularność i zaufanie. Jednak nigdy nie należy tracić czujności. Podczas zakupów przez internet kieruj się podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Możesz mieć pewność, że  Ceneo dba o  najwyższe standardy bezpieczeństwa!
pics

1. Zweryfikuj firmę

Przed złożeniem zamówienia w sklepie, którego nie znasz, sprawdź dokładnie jego wiarygodność. Upewnij się, czy sklep udostępnia informacje o podmiocie prowadzącym działalność gospodarczą i zweryfikuj je w jednym z dostępnych rejestrów KRS lub CEIDG.


2. Sprawdź opinie

Poszukaj w sieci opinii innych klientów na temat wybranego sklepu. Szukaj informacji na forach, wizytówkach czy na Ceneo. U nas każdy sklep ma swój profil, na którym bardzo łatwo sprawdzisz opinię innych użytkowników potwierdzone rzeczywistym zakupem. Wystarczy, że przejdziesz na profil interesującego Cię sklepu. 


pics
pics

3. Przeczytaj regulamin

Regulamin sklepu zawiera w sobie najważniejsze informacje. Zwróć uwagę czy nie zawiera błędów językowych i stylistycznych. Sprawdź czy znajdują się w nim dane o firmie. Dowiesz się z niego jak wygląda polityka reklamacji, szczegółów dotyczących czasu realizacji i wysyłki zamówienia, a także o przetwarzaniu twoich danych osobowych. Zwróć uwagę, na jaki adres można odesłać towar — np. jeśli będziesz musiał odesłać go zagranicę to poniesiesz dodatkowe koszty przesyłki. Warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z treścią dokumentu, który akceptujesz.


4. Zwróć uwagę na szyfrowanie strony www

Dokonując zakupów lub rejestrując się na stronie, gdzie musisz zostawić swoje dane, sprawdź czy strona jest zabezpieczona certyfikatem SSL. Jak to zrobić? Zwróć uwagę, czy przed adresem www wyświetlił się symbol "zablokowanej kłódki" jeśli tak, to możesz mieć pewność, że twoje dane są bezpieczne.
pics
pics

5. Wybierz bezpieczne płatności

Dokonuj płatności za pośrednictwem sprawdzonych metod gwarantujących dodatkową ochronę. Do takich należą miedzy innymi: Blik, szybkie przelewy czy płatności kartą. Korzystaj tylko ze swoich urządzeń i zawsze weryfikuj kwotę do zapłaty.


6. Sprawdź przesyłkę

Kiedy odbierzesz paczkę, sprawdź jej zawartość czy nie została uszkodzona, a zamówiony produkt jest zgodny z opisem.
pics
pics

Co w razie problemów?

W pierwszej kolejności skontaktuj się ze sklepem, w którym zrobiłeś zakupy, aby wyjaśnić sytuację.

Może zdarzyć się, że sklep miał problemy techniczne, chwilowy problem z dostawcą, lub producentem i sam podejmie próbę rozwiązania zaistniałej sytuacji.

Jeśli jednak czujesz się oszukany i nie udało Ci się porozumieć ze sklepem, zgłoś całe zdarzenie policji. Organy ścigania podejmą śledztwo i pomogą rozwiązać sprawę.

Jak Ceneo dba o Twoje bezpieczeństwo?

Weryfikacja sklepów

Każdy sklep, którego oferty widoczne są na Ceneo, musi przejść proces weryfikacji. Dokładnej analizie podlega witryna sklepu, jego asortyment oraz cały proces zakupowy. Wszystko po to, by nie dopuścić do żadnych odstępstw od naszych norm bezpieczeństwa.

Opinie i oceny

Nie pozwalamy na sztuczne dopisywanie opinii, oraz ich bezpodstawne usuwanie! Zależy nam na wiarygodności więc oceny i opinie o sklepie, produkcie oraz dostawcy, udostępniane na Ceneo, są przez nas stale monitorowane.

Aktywny monitoring

Zapobiegamy aktywności potencjalnych oszustów. Aktywnie monitorujemy sieć i korzystamy z najlepszych narzędzi, aby zagwarantować naszym użytkownikom bezpieczne zakupy. Jesteśmy w stałym kontakcie z ekspertami z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

Kontrola jakości

Monitorujemy jakość sprzedaży oraz wiarygodność sklepów w naszym serwisie,  wykorzystując zaawansowane algorytmy sprawdzające poprawność ofert. Każdy sygnał świadczący o możliwości naruszenia naszych standardów lub niskiej wiarygodności oferty, jest natychmiastowo sprawdzany.

Współpraca z Policją

Aktywnie współpracujemy z Policją w walce z oszustami internetowymi. Dzięki temu w przypadku naruszeń prawa jesteśmy w stanie reagować natychmiastowo. Ponadto wspieramy walkę z ceberprzestępczością, dzieląc się wiedzą na konferencjach i szkoleniach.

POK

Nasz Program Ochrony Kupujących powstał z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Składając zamówienie w ramach usługi Kup Teraz możesz skorzystać z Programu Ochrony Kupujących i cieszyć się bezpiecznymi zakupami. Więcej o POK