Nie daj się zrobić na szaro! Weryfikuj oferty, nie tylko na Black Friday

Wraz ze wzrostem popularności czarnego piątku w Polsce, zamienia się on w czarny miesiąc i przez cały listopad możemy łapać najlepsze oferty cenowe. Jest to świetna okazja do zakupów upatrzonych produktów oraz korzystania z niezwykle atrakcyjnych promocji. Warto pamiętać, że święto to może być również wykorzystywane do nieuczciwych praktyk żonglowania cenami. Sprawdź, jak kupować mądrze i bezpiecznie.

Jak nie dać się nabrać na sztuczną promocję?

Święto wyprzedaży to czas, kiedy ruch na platformach e-commerce zwiększa się nawet dwukrotnie. Sklepy oferują swoje produkty z dużymi rabatami, co kusi niezwykle mocno, zwłaszcza teraz, kiedy większość z nas szuka oszczędności w codziennych zakupach. Superokazje i specjalne oferty powinny budzić szczególną ostrożność. Na rynku nie brakuje nieuczciwych przedsiębiorców, którzy na chwilę przed Black Friday podnoszą ceny swoich produktów, aby później sztucznie je obniżyć.

Wiarygodnym źródłem informacji, pozwalającym za darmo sprawdzić historię cen dowolnego produktu na polskim rynku, jest Ceneo. Klienci mogą zobaczyć na diagramie, jak wyglądały ceny przedmiotu w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Z tą pomocą łatwo ocenić, czy proponowana przez sklep zniżka jest atrakcyjna czy sztucznie napompowana. Tuż pod wykresem pojawi się lista sklepów sprzedających dany produkt, więc nie trzeba przeklikiwać innych stron w poszukiwaniu przedmiotu w najlepszej cenie.

Kupuj bezpiecznie podczas Black Friday

W dobie wysokiej inflacji nieprzepłacanie i kupowanie na okazjach ma jeszcze większe znaczenie. Warto więc skorzystać i zaplanować zakup upatrzonych produktów, pamiętając o bezpieczeństwie.

Autentyczność danej witryny można zweryfikować na podstawie wiarygodnych opinii, czyli wystawionych wyłącznie przez klienta, który już zrobił zakupu w konkretnym sklepie – tak właśnie jest na platformie Ceneo. Za każdym razem warto spojrzeć na liczbę opinii, negatywnych i pozytywnych komentarzy oraz ich treść. Dobrze zwrócić uwagę, czy sklep odpowiada na komentarze – oznacza to, że dba o jakość obsługi.

Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie bezpośrednio na zaufanych platformach, takich jak Ceneo. Przy wyborze produktów oznaczonych przyciskiem „Kup teraz” twoja transakcja dokonywana jest bezpośrednio na Ceneo, bez przejścia na stronę sklepu. Masz wtedy pewność bezpieczeństwa i gwarancję ewentualnego zwrotu twoich środków w razie problemów.

Kiedy kupujemy poza zaufanymi platformami i nie mamy pewności co do wiarygodności sklepu, lepiej płacić kartą, ułatwi to odzyskanie pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak. W przypadku, gdy nie otrzymamy towaru ani zwrotu środków, możemy odzyskać pieniądze dzięki tzw. procedurze chargeback.

Łap prawdziwe okazje na Black Friday i korzystaj z dnia darmowej dostawy

Wiele atrakcyjnych i sprawdzonych okazji można znaleźć już teraz na Ceneo.pl. W dniach 25-28 listopada dla użytkowników serwisu pojawią się kupony o wartości nawet 200 zł. Promocja będzie trwała cały weekend, dlatego warto odwiedzać serwis regularne i być na bieżąco z rabatami.

Dodatkowo 5 grudnia to Dzień Darmowej Wysyłki. Jeśli skorzystamy z ofert sklepów biorących udział w akcji, nie płacimy za dostawę. Dotyczy to wszystkich form wysyłki oferowanych przez dany sklep. To dobra okazja dla osób, którym nie udało się kupić wybranego produktu na Black Friday lub które myślą już o zakupie prezentów świątecznych dla siebie bądź bliskich.

Jak kupować sprytnie?

• Sprawdzaj historię cen na Ceneo oraz opinie o sklepie.

• Użyj filtra Black Friday i zobacz tylko prawdziwe okazje.

• Korzystaj z kuponów rabatowych.

• Ustaw alerty i własne limity. Ustal kwotę, za jaką chcesz kupić dany produkt, a otrzymasz powiadomienie, kiedy będzie on dostępny we wskazanej przez Ciebie cenie!

• Dodaj produkt do ulubionych i dostawaj powiadomienie o każdej znaczącej obniżce cen.

• Zamawiaj z “Ceneo Free” i korzystaj z darmowej dostawy.

W Czarny Piątek nie daj się zrobić na szaro.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.ceneo.pl/wydarzenia/warto-wiedziec-black-friday.
Black Friday