Centrum Bezpieczeństwa

Pomimo, iż e-commerce w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie, to wielu konsumentów w dalszym ciągu ma opory przed dokonywaniem e-zakupów. Najwięcej obaw budzi fakt, że nie widzimy i nie znamy sprzedawcy, od którego kupujemy przedmiot. Sam nabytek zaś trzeba ocenić na podstawie zdjęć i opisów, nie można go dotknąć ani przetestować. Kupujący w pewnym stopniu musi więc zaufać sprzedawcy, że informacje o produkcie na stronie są prawdziwe, że towar dotrze do niego niezwłocznie po złożeniu zamówienia i że będzie on w stanie nienaruszonym.


Serwis Ceneo oferuje narzędzia, które za zadanie mają zwiększenie bezpieczeństwo, a tym samym poziom zaufania do e-shoppingu. Narzędzia te to Program Zaufane Opinie oraz Program Ochrony Kupujących.


Program Zaufane Opinie – system zbierania opinii o transakcjach w sklepach internetowych. Komentarze o sklepach publikowane są na podstawie ankiet wypełnianych przez osoby, które złożyły zamówienie on-line w sklepie objętym programem „Zaufanych Opinii”. Program funkcjonuje na Ceneo od marca 2009 roku.


Program Ochrony Kupujących – jego istotą jest wypłacanie rekompensat dla użytkowników, którzy nie otrzymali zakupionego towaru bądź otrzymali towar niezgodny z zamówieniem. POK na Ceneo funkcjonuje od czerwca 2010 roku.